Косів: форум міста та району
19:38, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] 2 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Набір для виживання  (Прочитано 28448 раз)
IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987

Moskalowka


« : 19:17, 12 Січня 2013 »

Став обдумувати, чи можна створити набір для виживання з їжею на 3 дні і вмістити це в мінімальні розміри, наприклад 20х10х5 шоб можна було навіть на поясі нести.

Був варіант такого набору в алюмінієвий герметичний контейнер:

Перший:
Набір інструментів:
- Канцелярський ніж, дуже гострий, відносно міцний (дров ним не напиляєш, але можливо відкрити консерву, розрізати канат, порізти продукти тощо), легкий.
- Жилка 5-10 м. і декілька гачків, можна ловити рибу або зробити пастку зайчика/білки.
- Нитка і голка, можна зашити як одяг так і рани.
- Сухий спирт
- Мисливські сірники і/або запальничка
- Резинова фляга на 0.5 л., яка скручується.

Другий:
Набір для лікування:
- Пачка вугільних таблеток, отруєння в лісі можливе частіше ніж зазвичай, дозволить вивести токсини з організму.
- Декілька таблеток Анальгіну або Ібупрому, долають різнового виду болі, від головного до зубного, розтертий на порошок діє як антисептик.
- Бинт
- Пакетик гелю спиртового.

Третій:
Харчування на 3 дні:
Все по мінімуму розраховано на сніданок, обід, вечерю по-трохи, звичайно для підтримання сил, а не нажерання.
-150 г. гречки в герметичній упаковці, розділеній на 3 частии (на 3 дні)
-150 г. перловки герметичній упаковці, розділеній на 3 частии (на 3 дні)
-150 г. подріблених макаронів герметичній упаковці, розділеній на 3 частии (на 3 дні)
-3 пакетики чаю (1 пакетик можна використати декілька разів на день 2 або 3 рази)
-Тюбик з медом для чаю.
-3 кубики бульйону (для супу на кожен день)
-Можливо крекер.
-Пакетик солі.

Звичайно перелічений набір це тільки теоретично. Хотілось б скласти ідеальний набір для виживання і опробувати його, хочаб 1 день.
В теорії на сніданок
*50 гр. гречки+трохи крекеру і чай.
Обід
*бульйон з макаронами
Вечеря
*крупа, крекер, чай.

Ну і звичайно в лісі можна знайти гриби, ягоди і т.д. Це має стати просто як "підтримання".
Варити все можна в самому контейнері, витягнувши з нього вміст.
Основна ідея такого набору також крім мінімального розміру довгий строк зберігання, тобто ковбаси туди не засунеш Smiley

Хто шо думає ?
В подальшому можна скласти ідеальний і провірений набір для походу/поїздки.



Давайте розглянемо декілька варіантів снаряги.

1 - "міні" для виживання з мінімальними продуктами на 3 дні.
2 - "медіум" для походу на 1-2 дні
3 - "лардж" для походу більше 2-х днів.

І я розумію шо все давно продумано, але в тих наборах можуть бути такі речі які в нас не знайти, пропоную скласти провірені нами набори з речами і продуктами, які можна в нас легко надибати.

Ви ж розумієте шо консерви які продають в Європі чи навіть в Білорусі, в нас таких якісних не знайдеш, а які можуть бути наближені до них ну і т.д.
anv
Абориген


Репутація: 13
Offline

Повідомлень: 701


« Відповідь #1 : 21:26, 12 Січня 2013 »

 КОМПАС
Бульйонні кубики точно не для мене(там тільки сіль + підсилювачі смаку і запаху). Чай... якщо в лісі то краще нарвати хвою. Чай з хвої просто супер.   гачок + жилка для фантастів з BBC i Discovery.
 А взагалі я з одним знайомим планували піти в гори в спартанських умовах(ніж, сірники і мінімум їди) так що літом можна цілою бандою.
IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987

Moskalowka


« Відповідь #2 : 21:34, 12 Січня 2013 »

Я на літо планую "військову вилазку" з орієнтування нічним до певного пункту ну і проіврити можливо набір для виживання.

п.с. Про хвою хотів написати. Як варіант до такого набору можна додати мануал по виживанню, в мене є стаття, яку я сам писав про те, шо можна зробити з жолудів, якшо їх правильно обробити можна зробити і каву і муку на блінчики Smiley

Недавно купив в Китаї свисток де з одного боку є компас а з іншого термометр.

п.с. Сьогодні провірив варіант з гречкою, 50 гр. гречки залив кип'ятком, через 2 год. в мене вийшло більше половини тарілки гречки вагою ~140 гр. чого цілком вистачить щоб перекусити зранку.
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #3 : 21:35, 12 Січня 2013 »

а спати де? намет потрібен, тим більше зараз є варіанти оптимальні по розміру і вазі
IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987

Moskalowka


« Відповідь #4 : 21:38, 12 Січня 2013 »

Це не в цьому випадку, місце для ночівлі потрібно зробити самому, а набір має бути максимально компактним і корисним. Як варіант додати мануал як зробити нічліг і з яких матеріалів, так легше, чим самому видумувати.

Також як варіант в такий набір можна вкласти целафановий дощовик, який зараз можна впхати в кулак.
Лангольєр
Омріяне пекло краще раю.
Фахівець


Репутація: 9
Offline

Повідомлень: 295

Втрата сенсу це здобуток суспільної вартості.


« Відповідь #5 : 22:33, 12 Січня 2013 »

До речі про вилазку. Спробуйте трансчорногору вночі. Екстрим гарантовано.

Реконструйовуючи історію ми її конструюєм.
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #6 : 22:44, 12 Січня 2013 »

Все вже винайдено до вас, не буду лiнки давати, гуглояндекс в допомогу.
Але "канцелярський нiж"- це я просто з крiсла впав crazy "целофановий дощовик" також доставив немало rofl Ну й гречка, що треба двi години чекати (чи в презервативi в кишенi нести?)? , а потiм ще й десь варити? чи сиру?

Коротше- свисток з термометром в руки Я вам не попутник й не спутник, ще пожити хочу.

IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987

Moskalowka


« Відповідь #7 : 23:40, 12 Січня 2013 »

Міг би і взагалі пройти мимо  down
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #8 : 13:13, 13 Січня 2013 »

але ж він правий - вже багато про це написано.
http://www.legkohod.com рекомендую глянути розділи теория та снаряжение
стосовно ножа - лезерман має і пилку(хай невелику, але в разі чого якусь стропу чи гілляку товщиною в руку перепиляти можна) і вилку і купу всього іншого. коштує правда мішок грошей, але ж є китайські браття з таобао та ділекстрім. китайські ножі мають той же функціонал, і досить нормальну якість, щоправда, якщо активно використовувати, то за сезон починають дохнути(люфт з'являється ітд).
стосовно палатки - ми з ось таким тентом вдвох проїхали триденний велопохід якраз по навколокосівьких горах

ціна, в порівнянні з конкурентами, нормальна, але якщо робити самому, то вийде зовсім дешево.

замість сухого спирту краще взяти сучасні штуки для розпалу(пресовані брикети з тирси вимоченій в якійсь фігні, що не тухне ніяк) - вони більш практичні.
можна взагалі з 2 банок з-під пива зробити зробити пальничок бензиновий, але тоді треба ще й паливо возити(те, що продають в магазинах як рідина для розпалювання багаття)

стосовно контейнерів - варити треба в металевому посуді, а він відносно важкий. навіщо тягнути 3 металевих контейнери, якщо можна взяти 2 казанка, а в них запихнути все потрібне?. ми в легкоходах використовували ті ж самі банки з-під пива - дуже легкі, але вистачає ненадовго - прогорають на багатті, та й розвалюються. з вогню витягували за допомогую пасатижів на лезерманівському мультитулі.


стосовно їжі теж все досить сумно виглядає. є ж купа інформації на цю тему. якщо треба просто вижити на якись термін, я б брав енергетичні гелі та батончики. якщо ж для легкоходного походу, то є ж пластівці з будь-яких зернових. залив окропом і за 3 хвилини все готове. є консерви(хоч там банка з точки зору легкоходства важкенна), горіхи - легкі та висококалорійні, шоколад. взагалі по теорії харчування можна в будь-якій туристичній книзі почитати. знову ж, на легкоході є багато чого й про це.

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987

Moskalowka


« Відповідь #9 : 13:30, 13 Січня 2013 »

Нагадую

Покишо розглядаєм мінімальний по розмірам набір виживання на 3 дні, з мінімальною ціною (тому кажу шо ніж канцелярський) і максимальним строком зберігання.

Це має бути невеликий контейнер (або трубка) в якій знаходиться все, що вище перераховане.

Колись пам'ятаю був такий випадок, чоловік катався в горах на лижах десь в районі Драгобрату і в сильній бурі заблукав, пощастило йому те, що він знайшов стару колибу де були сірники, сіль, і чашка металева. Він там сидів 2 дні, доки його не знайшли, він сам там розвіз вогонь, топив у кружці сніг і варив в тому кору з смереки і пив.
Так ідея в тому шоб цей контейнер було зручно чуть не в кишеню запхати.

Ви зрозуміли в чому ідея цієї теми ? І те, що давно вже продумано не канає, бо конкретно такого варіанту я не зустрічав (з набором їжі) у такому контейнері.
Похідні набору будемо обговорювати по ходу.

Давайте розглянемо декілька варіантів снаряги.

1 - "міні" для виживання з мінімальними продуктами на 3 дні.
2 - "медіум" для походу на 1-2 дні
3 - "лардж" для походу більше 2-х днів.
IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987

Moskalowka


« Відповідь #10 : 13:39, 13 Січня 2013 »

В мене виникла ідея, якшо наприклад крупу перетерти в кофемолці, вона буде займати менше місця, і швидше приготується, буде схоже на п'юре, хтось пробував таке робити ?
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #11 : 18:19, 13 Січня 2013 »

2 Burkut Лазерман мае багато примочок для мiста, а ось такий все ж для виживання кращий. Хоча цiнник також не айс Sad

IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987

Moskalowka


« Відповідь #12 : 18:43, 13 Січня 2013 »

Це вже може рахуватися як холодна зброя, необхідно дозвіл якшо не хочеш мати проблем.
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #13 : 19:03, 13 Січня 2013 »

Я думаю шо 3 дні можна спокійно вижити маючи лиш сірники, звичайно якшо це не зима  
Найти джерело, зробити накриття, розвести вогонь, а шось поживне в лісі можна найти, он люди тижнями постять і нічо Smiley
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #14 : 19:30, 13 Січня 2013 »

лезерман добрий китайським аналогом Smiley до того ж пристойної якості
з їжі - кубики бульонні фтопку. вони не несуть калорій, а при цьому не дуже корисні, тому з голодухи можна ще й проблем отримати. якщо зовсім по мінімуму - то треба брати енергетичні гелі - висококалорійні, легкі, легко засвоюються займають мало місця. щоправда ціна не айс.
як заміна - солодке, льодяники, шоколад і купа іншого.

стосовно круп - на 24годинний марафон ми брали якусь буржуйську вівсянку дуже дрібно помелену. вона готується дуже швидко, але на смак не дуже. хоча у випадку виживання підійде. але я все одно краще візьму гречані пластівці.

стосовно тента - він у складеному вигляді дуже малий і легкий. в напоясну сумку влізе вільно Smiley

якщо на добу - то їжі взагалі не треба. лише аптечка, сірники, ніж.
у тих же фрірайдерів лижобордних є свої правила, там можна пошукати. і як на мене, то взимку куди більшою проблемою є тепло, а не їжа.
згущене молоко - наше все!

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
Сторінок: [1] 2 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF