Косів: форум міста та району
18:29, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] 2 3 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Чи вимирає наша "коляда" і "маланка"?  (Прочитано 46094 раз)
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« : 15:03, 25 Березня 2008 »

Я ось помічаю, що з кожним роком все менше дітей ходить колядувати-маланкувати.

Цікаво що буде далі, чи сучасні розваги типу комп'ютерів-телефонів витіснять наші традиції і залишиться тільки новий рік
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #1 : 15:23, 25 Березня 2008 »

Стас, ну на рахунок Маланки не спорю, але щодо коляди я і згідна, і незгідна. По-перше, мені здається, що колядувати ходять багато, особливо дітей!!! Але мета цього не та, яка була колись. Зараз діти ходять чисто заради грошей. Колись ми колядували, щоб привітати людей, і за це отримували гостинці!!! Тому й настрій не той!!!
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #2 : 16:09, 25 Березня 2008 »

Згідний, настрій вже не той.
borowed
Абориген


Репутація: 21
Offline

Повідомлень: 776

люблю життя і красивих дівчат


« Відповідь #3 : 00:20, 31 Березня 2008 »

Тю,а ви на що надіялись? Smiley
Таке життя,темпора мутантум ет нос мутантум іл ініс.
В часи глобалізації і неймовірно швидкого техн. прогресу .... Людям не потрібні традиції.Гроші - основна мета теперішньої суспільної одиниці.
4ornush
Новачок


Репутація: 1
Offline

Повідомлень: 10


« Відповідь #4 : 15:56, 07 Квітня 2008 »

осбисто я сходила б ще поколядувати, чисто людей привітати, тим більше що заробіток з того діла ніякий. а так приємно. пам*ятаю, колись один дід нас вгощав яблуками і тістечками, як в старі добрі часи..
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #5 : 17:32, 20 Жовтня 2008 »

Завжди приїзджаю на зимові свята в Косів - можна зібратися і походити, поколядувати  yahoo
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #6 : 14:08, 22 Жовтня 2008 »

А це класна ідея... Я так люблю колядувати А ще й великою компанією
Ілона
Абориген


Репутація: 34
Offline

Повідомлень: 553


« Відповідь #7 : 14:27, 22 Жовтня 2008 »

І після файного стола з гумором Smiley)))
Робимо здибанку???
Тогорішна Морквина
Постійний відвідувач


Репутація: 18
Offline

Повідомлень: 227


« Відповідь #8 : 16:34, 07 Січня 2009 »

Вобше то Вам, косівчани, нізя збиватися з тєми традицій народних, бо ХТО Ж ЯК НЕ ВИ??? от я, наприклад, си вродила на мальовничих берегах Дніпра і ніфіга колядувать вобше не вмію, нікада цего не робила, ни кажучи вже про те, шо я нікада в жизні ни сповідалась(ото я вже грішна к своїм годам))))).
Так от, майте совість і тримайтесь сакральних знань наших предків, бо Ви в Гуцулії все ще їх носіїї. Патамуша, поки на світі пишуться писанки, то буде віздє пор"ядок!
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #9 : 09:08, 12 Січня 2009 »

Я так цього року класно наколядувалася... Головне, що все тому сприяло. Компанія, погода і наш косівський народ, який так чекає привітань в формі "колядок"... Вражень море, це було, напевне, одне з найкращих Різдвяних свят у моєму житті.
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #10 : 18:47, 11 Грудня 2010 »

А що? Ще святкують? Бо я готовий навіть платити за житло по цінам високого сезону, аби побачити справжнє різдво. Бо в нас(Київщина) його вже давним давно нема. А замість колядок кажуть віршик з 10 слів, суть якого "Дайте грошей, щоб я від вас відчепився".
Я хоч людина не віруюча, але хочеться побачити традиції, поки вони остаточно не повиздихали. Хотілось бі в косів, бо мені у вас подобається, але не знаю, чи святкують у вас ще по-справжньому. Знаю, що біля Верховини ще все справжнє, а от Яремчанський регіон вже зкурвився . Як справи у вас?

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
ploskonos
Абориген


Репутація: 36
Offline

Повідомлень: 1392
Awards: KosivArt Порадник 2010


« Відповідь #11 : 19:05, 11 Грудня 2010 »

Нормально святкують,6-го колядують діти,7-8  дорослі і від церкви.В центрі ,звичайно ,не дуже,бо багатоповерхівки,по Москалівці повним ходом.В навколишніх селах теж дотримуються традицій.
Хоч невіруючий,але в церкву на Різдво варто сходити,ну і щоб це все бачити треба проживати не на турбазі,а на якійсь приватній садибі.
Маланка найпотужніша в Пістині.
Жирна_Бойова_Панда
кунг-фу модератор
Ст. модератор


Репутація: 94
Offline

Повідомлень: 4410
Awards: KosivArt Душа форуму 2010

Кавайне панденЯ


« Відповідь #12 : 01:35, 12 Грудня 2010 »

порівнюю з тими часами, коли ми ходили колядувати\посівати\маланкувати... то зараз 90% тих хто приходять до нас то є знайомі і вони шарять заради якої суми вони прийшли... і в загальному їх кількість в рази менша як це було років 10 тому... сумно...  nea

Born stupied? Try again!
julio
Абориген


Репутація: 38
Offline

Повідомлень: 556


« Відповідь #13 : 02:21, 12 Грудня 2010 »

А як у вас в Косові — скільки разів на день можуть в двері постукати?

У нас до того, як на під’їзд кодовий замок не поклали, можна було за день і не присісти =)
Burkut
Фахівець


Репутація: 12
Offline

Повідомлень: 310


« Відповідь #14 : 22:53, 12 Грудня 2010 »

порівнюю з тими часами, коли ми ходили колядувати\посівати\маланкувати... то зараз 90% тих хто приходять до нас то є знайомі і вони шарять заради якої суми вони прийшли... і в загальному їх кількість в рази менша як це було років 10 тому... сумно...  nea
а ще за 10 років, може й зовсім нічого не буде, або як у нас "колядин-колядин, дайте руб бумажний". я колядників не пускаю додому після того, як бачив як діти прийшли до бідної бабці, а та їм дала якихось простих цукерок, а грошей не мала, і вони їй перед дверима її цукерки висипали.
у вас, думаю, такого немає(сподіваюсь і не буде).
жити буду не на турбазі

Радість — це те, що дається з боєм.
Ні краплі смутку, ні краплі сумніву...
Сторінок: [1] 2 3 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF