Тур.-шлях №1
Косів: форум міста та району
19:33, 13 Грудня 2018 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Тур.-шлях №1  (Прочитано 6946 раз)
IVP
Ст. модератор


Репутація: 58
Offline

Повідомлень: 1987


Moskalowka


« : 17:37, 20 Квітня 2009 »

Оцініть, як вам така прогулянка 2-денна ?Маршрут:
- довжина 18 км.;
- час переходу 1 день
- перепад висот 440 – 850 = 410 м.
- основні пункти на маршруті: с. Шешори; оз. Лебедин; оз. Мертве; печери Довбуша; с. Шешори.

Озеро Лебедин.

Ця, оспівана в піснях, легендах, переказах, перлина Покутсько-Буковинських Карпат є найцікавішою і найціннішою частиною одноіменного унікального заповідного урочища “Лебедин”, яке знаходиться на території Шешорського природоохоронного науково-дослідного відділення Національного природного парку “Гуцульщина”. Озеро, імовірно карстового походження, розташоване у центрі улоговини на висоті 650 м н.р.м., має округло-овальну форму, розміром біля 200 х 100 метрів, глибина його в окремих місцях сягає 28 метрів. Живлення озера атмосферне і підземне. На південному березі є досить потужне і гарно оформлене джерело прісної питтєвої води. З озера витікає струмок, який впадає у потік Коров’як – ліву притоку заповідної річки Пістиньки, яка, в свою чергу, є правою притокою Прута.
Більша частина озера має водне дзеркало, але з боків і центру воно поступово заростає. На ділянках, що заростають, зростає низка водних та болотних рослин, які в Карпатах рідкісні. Зокрема, з південного боку по берегах невеликі плави утворює водяна папороть (теліптерис болотний), куртинами росте паслін солодко-гіркий, у північній частині широку смугу утворює рогіз широколистий , на поверхні води утворює куртини ряска мала та борозенчаста.
Озеро Лебедин звідусіль оточене корінним буковим лісом, за яким простягається смуга післялісових лук. На луках, особливо на південно-західному схилі часто зустрічаються заболочені місця, великі і малі болота. Дуже цінним і розмаїтим є видовий склад рослин. На приозерній ділянці зростає низка малопоширених видів, властивих Карпатським лісам, таких як первоцвіт весняний, вовчі ягоди звичайні, цирцея проміжна, папороті - багатоніжка звичайна, фегоптерис дубовий, букова папороть, пухирник ламкий. Лучна рослинність представлена типовими для Карпатських післялісових лук злаками трясункою середньою, куцоніжкою пірчастою, кострицею червоною та багатим різнотрав’ям. На заболочених місцях переважають пухівково-осоково-різнотравні угруповання.
На порівняно невеликій площі навколо озера зростає 16 видів рослин, які занесені до Червоної книги України: арніка гірська, астранція велика, беладонна лікарська, шафран Гейфелів, пізньоцвіт осінній, різні види родини зозулинцевих (орхірних) – билинець комариний, любка дволиста, булатка довголиста, коручка пурпурова, гніздівка звичайна та інші.
Цікавим і багатим є тваринний світ. Неподалік озера можна зустріти карпатського оленя, косулю європейську, дикого кабана, саламандру плямисту.
Озеро, болота, луки, ліс творять неповторної краси комплекс, який має винятково важливе естетичне та науково-пізнавальне значення, тому й належать до заповідної зони НПП “Гуцульщина”.

_________________________________________________________________

www.vkarpaty.org.ua
Можливо тут хтось був, що скажете ? ))

Galen
Абориген


Репутація: 27
Offline

Повідомлень: 1197
Awards: KosivArt Аватар 2009


Світ нікому не обіцяв бути справедливим.


« Відповідь #1 : 15:25, 29 Травня 2009 »

Я була, але ще в 6-му класі, мало що пам'ятаю, навіть дорогу недуже. Ззадоволенням сходила б ще разочок.
odnosel4anka
Абориген


Репутація: 54
Offline

Повідомлень: 938
Awards: KosivArt Аватар 2010


:)


« Відповідь #2 : 16:17, 29 Травня 2009 »

прикольно, я не була ніколи, тому з радістю пішла б Smiley   
IVP, то як, йдемо?

"Своїм терпінням ми можемо досягти більше ніж силою" wink3
Сторінок: [1] |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2018 KosivArt | Працює на SMF