Косів: форум міста та району
18:40, 28 Березня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: 1 2 [3] 4 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: То язик рускій чи російський?  (Прочитано 67598 раз)
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #30 : 23:29, 18 Серпня 2014 »

Хороший аргумент (так i треба аргументувати, без емоцiй, респект Стас!).
Я з ним згiдний, але маю доповнення. Бiльшiсть приведених слiв- була актуальна у нас (на Заходi), й рахувалася лiтературною мовою в УССР. Але нюанс: в школi нас вчили, що украiнська мова виникла на основi полтавських та киiвських говiрок. Я 5 рокiв вчився в Полтавi. До лiтературноi мови там як до Марсу пiшки. Скрiзь, в мiстах i селах, Союз тут не при чому, вони завжди так говорили. Значить щось тут не так. Був мiй улюблений Котляревський, а були селяни- зовсiм не так говорили й говорять. Яка в них мова? Я не знаю.

KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #31 : 11:22, 19 Серпня 2014 »

якраз по селах говорять українською, без села не було б України
ploskonos
Абориген


Репутація: 36
Offline

Повідомлень: 1392
Awards: KosivArt Порадник 2010


« Відповідь #32 : 12:29, 19 Серпня 2014 »

Я не філолог,але суть суржику розумію так:після того,як наші землі були поневолені Російською Імперією,в розмовну мову почали попадати російські слова,які вимовляли на український лад.Так що це явище почалося десь з кінця 17-го ст.
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #33 : 00:18, 21 Серпня 2014 »

якраз по селах говорять українською, без села не було б України
Якщо розширити тему- на якiй мовi балакають в Рiжнi чи в Тюдовi? Примiтив: лiтературно вважаетьтся картопля, в Рiжнi барабуля, в Пiстинi мандабурка. Як з тим бути?

KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #34 : 09:51, 21 Серпня 2014 »

А яка вона літературна мова? Мова постійно розвивається як живий організм. І села менш піддаються русифікації ніж міста.
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #35 : 16:19, 24 Серпня 2014 »

А яка вона літературна мова? Мова постійно розвивається як живий організм. І села менш піддаються русифікації ніж міста.
Задумався. Перечитав ще раз. А де русифiкацiя? В прикладi з картоплею? Москалi виннi, що в купах сiл вона картопля?

dimon
Відвідувач


Репутація: 4
Offline

Повідомлень: 90


« Відповідь #36 : 11:12, 21 Вересня 2014 »

я побєдю..

* я-победю.jpg (17.63 Кб - завантажено 623 раз.)
dimon
Відвідувач


Репутація: 4
Offline

Повідомлень: 90


« Відповідь #37 : 10:30, 24 Вересня 2014 »

ше таке

* місяці.jpg (75.54 Кб - завантажено 931 раз.)
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #38 : 15:44, 03 Листопада 2014 »

Хороший аргумент (так i треба аргументувати, без емоцiй, респект Стас!).
Я з ним згiдний, але маю доповнення. Бiльшiсть приведених слiв- була актуальна у нас (на Заходi), й рахувалася лiтературною мовою в УССР. Але нюанс: в школi нас вчили, що украiнська мова виникла на основi полтавських та киiвських говiрок. Я 5 рокiв вчився в Полтавi. До лiтературноi мови там як до Марсу пiшки. Скрiзь, в мiстах i селах, Союз тут не при чому, вони завжди так говорили. Значить щось тут не так. Був мiй улюблений Котляревський, а були селяни- зовсiм не так говорили й говорять. Яка в них мова? Я не знаю.
В житті не повірю, що до Московії на Полтавщині говорили "бЕрЕмЕнна" чи "холодІльнІк"... Скажу, що в суржику не бачу нічого поганого. Проблема в тому, що якщо раніше села Центральної України розмовляли собі суржиком, то тепер масово молодь переходить на російську мову. Бо російською вміють розмовляти, а української правильної їм немає де навчитися. Мій чоловік з Київської області. Всі говорять на суржику. А їдуть до столиці (на роботу/навчання/просто) і переходять на російську. А взяти, елементарно, вконтакті, я кумі своїй коментую фото українською, вона мені відповідає російською. І це настільки поширено, що аж нерви беруть. Ще й мені... Коли всі наші друзі знають, що я елементарну откритку не куплю "С днём рождения", а всім мозги винесу в магазинах, що треба возити "З днем народження".
Зараз після Майдану, ніби почали намагатися спілкуватися українською, але чи надовго цього духу вистачить... Тому якщо зараз дати слабинку на державному рівні російській мові - то ще років 20-30 і українська залишиться тільки на Заході.
wildperson
Модератор


Репутація: 83
Offline

Повідомлень: 2667


« Відповідь #39 : 02:17, 04 Листопада 2014 »

Юха! Ти видала досить емоцiйний пост (файно що вернулася на форум). В мене питання: чому нема де навчитися? В клятi радянськi часи в мене в школi з укрмовою було все чудово. Що зараз не так? Росiйська в школi зараз в жо.., але в контактиках все одно UA якось не. Так в чому справа? Чому по приiздi в столицю переходять на росiйську???

Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #40 : 11:41, 04 Листопада 2014 »

В школах викладають на такому ж суржику. Російську в школах не викладають практично ніде. Хіба як факультатив. Я маю на увазі, що люди розуміють, що гарно українською вони не вміють розмовляти. І тому розмовляють російською. А яка вона правильна російська - в нас ніхто не знає. Тому й думають, що так краще.
Тарас Пасимок
Абориген


Репутація: 49
Offline

Повідомлень: 2572


« Відповідь #41 : 21:53, 04 Листопада 2014 »

читайте http://repka.club/ - клуб бойового суржику  crazy
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #42 : 20:13, 09 Січня 2015 »

А ше в мене склалось таке враження, шо коли Росія десь лажанулась, то кажуть «рускій народ», а якшо десь виграла (на олімпіаді, наприклад), то вже «пабєділі расіянє»


Российская национальная шизофрения, исторически требующая от украинцев одновременно тащить с ними тягло, как «единая нация», иметь свое прибыльное хозяйство, как «братский народ» и покупать у них газ по европейским ценам, как «соседнее государство», родилась не на пустом месте, а явилась результатом многовековой эволюции северных паразитов.
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #43 : 13:24, 13 Січня 2015 »

по темі «славянскіх язиков»

* slavic-world.jpg (68.35 Кб - завантажено 498 раз.)
Dana Eco-Kosiv
Абориген


Репутація: 43
Offline

Повідомлень: 1898
Awards: KosivArt Ракета 2010

Життя іде,і все без коректур...


« Відповідь #44 : 20:35, 14 Січня 2015 »

Комент до попердньої відповіді: коріння слов'янське, для чого шукати прички чи гудза нарівнім місці?! wall ...  словесна вакханалія, wall моє переконання таке, що спілкуйтесь такою, якою вам зручніше, тільки не суржиком, не двома(і більше) одночасно.

П.С. по телику чула таке, що українці настільки люблять нашу рідну солов'їну, що матюкаються виключно на мові північного сусіда. 

Як на мене, то моя рідна мені найнайкраща, російська класична література мені читається виключно на мові оригіналу, а дубляж всіх іноземних фільмів і мультфільмів(для прикладу фільм "Хенкок" і мультик "Машинки") мені подобається все-таки на нашій мові, тобто українській.

Куди зникла пандочка?

Time is not on your side.
Сторінок: 1 2 [3] 4 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF