Косів: форум міста та району
22:28, 29 Квітня 2024 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Увійти
 
 
   Початок   Допомога Пошук Увійти Реєстрація WAP  
Сторінок: [1] 2 3 ... 8 |   Вниз
  Друк  
Автор Тема: У що вірили козаки  (Прочитано 75068 раз)
Иешуа
Постійний відвідувач


Репутація: 8
Offline

Повідомлень: 181


« : 21:37, 28 Серпня 2009 »

У ЩО Ж ВІРИЛИ КОЗАКИ?
Бо й тут ліберасти і керовані "націоналісти" понавигадували казочок.
"""Красномовним доказом нехристиянського світогляду запорозьких козаків є розповідь очевидця 1845 року: "Чимало всілякого доводилось бачити на місці колишньої Січі; так наштовхнулися ми на цілих 15 гробів, і ті гроби зовсім не схожі на наші (християнські), – вони були схожі на човни з урізаними носами" (ІЗК с.134). Додамо пояснення, що подібність гробів до човнів, власне до "дубів" (звідки й вислів "дати дуба"), походить з дохристиянських часів, бо маємо тодішні згадки про тесані гроби з суцільного дерева на зразок човнів. Принагідно згадати про розкопки козацьких курганів 1936р. поряд з відомою могилою козака Савура (Савур-Могилою): "Коли відкрили труну, побачили останки козака в червоних шароварах і синьому жупані, підперезаному зеленим поясом. Лежав лицем донизу, а за поясом мав горобчик горілки, запечатаний сургучем" (ІУЛ с.57).
Вагомим, а головне більш офіційним доповненням до висновку про нехристиянське вірування запорозьких козаків можуть служити численні визначення дослідників українського козацтва, зокрема Д.Яворницького: "Вірність у дружбі вельми високо цінувалася на Запорожжі, де, за козацькими правилами, гріхом вважалося ошукати чорта, коли він потрапляв січовикам у товариші" (ІЗК с.90). Польсько-шляхетський історик Семеон Окольський у своїх мемуарах ХVІІст. писав: "Козаки не допускають до війська своїх священиків і тому недостатньо думають про бога" (ІЗК с.513). "Пантелеймон Куліш докоряв запорозьким козакам, що були вони байдужими у справах релігії. Деякі історики не помічали релігійності запорожців або вважали її нещирою" (УФ с.136). "Відомий києвський митрополит ХVІІст., Петро Могила, називав запорозьких козаків відступниками; православний пан Адам Кисіль у тому ж столітті відгукувався про козаків, як про людей "ніякої віри – religionis nulius"; уніатський митрополит Рутський іменував їх (козаків) "людьми без релігії – sine religionis", а думні д'яки московські називали козаків – людьми, не мавшими страху божого. Деякі дослідники, як П.А.Куліш, наводять приклади ворожого ставлення козаків до православних церков та вищого духовенства, недовіри до монахів, висвітлюють побутуючі між козаків марновірство та забобонність щодо шкідливого впливу для військової справи присутність священика у війську" (ІЗК с.262). Як бачимо, сучасники козацької доби повністю заперечують християнське віросповідання козаків у ХІV-ХVІІ століттях. Однак більш пізні історичні виклади вже накидають українському козацтву християнське вірування, напевне під тиском пануючої ідеології та впливової політики сусідніх держав, а деякі історики з власного розсуду навіть намагалися проголосити українських козаків ревними поборниками християнства.
Однак на сьогодні усім відомо, що козаки звалися «характерниками», тобто чаклунами, здатними до спілкування з вищою «потойбічною» силою. Мабуть не варто пояснювати, що характерництво не сумісне з християнством, мало того, воно засуджувалось Церквою І.Христа як «зносини з Дияволом». Але про це чомусь щоразу забувають нещирі прихильники козацтва, називаючи Запорозьку Січ «християнською республікою». Досі знаходяться шарлатани, що переповідають брехню про християнське вірування запорожців, і знаходяться дурні, котрі в це вірять. Тож варто наголосити: Запорозька Січ була не християнською республікою – а козацькою республікою. Це треба твердо усвідомити сучасному українцю для вірного розуміння нашої істинної історії. Накинута козакам ідеологема християнства паплюжить історичну пам'ять про наших непереможних запорожців, зводячи нанівець правдиве відображення козацької доби. Адже не дарма мовиться в пісні про запорожців: «Славні хлопці-запорожці вік звікували, церкви не видали» (ІЗЗ с.109).
Надумана «християнізація» запорожців зумовлена бажанням Церкви І.Христа прославитися чужими заслугами і звеличитися в ореолі козацької слави, як свого часу це намагалися зробити литовсько-польські ідеологи, накидаючи заслуги в утворенні Запорозької Січі представникам своїх націй (Лянскоронському, Дашкевичу, Вишневецькому). Аналогічно їм сучасна Церква І.Христа своєю вигаданою «історичною» участю в козацькій добі намагається підвернути собі під спід усі здобутки запорожців, а головне – тримати під своїм ідеологічним контролем сучасне відродження українського козацтва, щоби, не дай-бо, не відродився істинний козацьких дух, котрий несумісний з рабською психологією християнина.
Видатний дослідник українського козацтва Д.Яворницький зазначає спорудження першої церкви на козацьких землях лише у ХVІІ столітті: "

А ми зовсім категорично і рішуче незбираємо ,непросимо і не жебраємо ніяких коштів.
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #1 : 21:46, 28 Серпня 2009 »

що ж, для християнства підміна фактів — це звична практика.
Иешуа
Постійний відвідувач


Репутація: 8
Offline

Повідомлень: 181


« Відповідь #2 : 21:51, 28 Серпня 2009 »

ЛЕВКО ЛУК'ЯНЕНКО:
" Новітні дослідження істориків відкривають нам величезні досягнення українського роду в розвитку людської цивілізації і сотні разів підтверджують надзвичайно великий інтелектуальний потенціял української нації. Якщо так, то чого нам шукати релігійні вчення за морем? Чого не добути з глибин забуття досягнення духу наших дідів-прадідів і зробити їх джерелом задоволення духовних релігійних потреб наших сучасників?! У юдейській Біблії написано: не поклоняйся чужим Богам! Це добре сказано: християнський Бог для нас чужий, того повертаймося до Рідної Української Національної Віри! Вона вчить нас любити один одного, шанувати могили дідів-прадідів і звертає наш зір на рідний край, а не кличе молитися чужим Богам і звертати свій погляд в заморську чужину."
http://www.slovoor.info/SO20/St20Mud.htm

А ми зовсім категорично і рішуче незбираємо ,непросимо і не жебраємо ніяких коштів.
Иешуа
Постійний відвідувач


Репутація: 8
Offline

Повідомлень: 181


« Відповідь #3 : 22:02, 28 Серпня 2009 »

Т.Г.Шевченко. Щоденник 16 грудня 1857р.
«Ввечеру отправился я к В.И.Далю засвидетельствовать ему глубокое почтение от Ф.Лазаревского… Между разговоров коснулись нечаянно псалмов Давида и вообще библии.Заметив, что я неравнодушен к библейской ПОЭЗИИ, Даль спросил у меня, читал ли я Апокалипсис. Я сказал, что читал, но увы, ничего не понял. Он принялся обьяснять смысл и поэзию этой БОГОДОХНОВЕННОЙ ГАЛИМАТЬИ и в заключение предложил мне прочитать свой перевод с толкованием, а по прочтении просил сказать свое мнение. Последнее мне больно не по душе. Теперь необходимо читать. Посмотрим, что это за зверь в переводе?»

А ми зовсім категорично і рішуче незбираємо ,непросимо і не жебраємо ніяких коштів.
Иешуа
Постійний відвідувач


Репутація: 8
Offline

Повідомлень: 181


« Відповідь #4 : 22:11, 28 Серпня 2009 »

---------------- Т.Г.ШЕВЧЕНКО.---------------------------

Моя ти любо! Мій ти друже!
Не ймуть нам віри без хреста,
Не ймуть нам віри без попа
Раби, невольники недужі!
Заснули, мов свиня в калюжі!
В своїй неволі!!!
Мій ти друже,
Моя ти любо! Не хрестись,
І не кленись, і не молись
Нікому в світі! Збрешуть люди,
І візантійський Саваоф
Одурить!...

А ми зовсім категорично і рішуче незбираємо ,непросимо і не жебраємо ніяких коштів.
Иешуа
Постійний відвідувач


Репутація: 8
Offline

Повідомлень: 181


« Відповідь #5 : 22:40, 28 Серпня 2009 »

Мудрість народна і мудрість християнська - речі, що заперечують одна одну. Християнству не треба мислячий народ, воно потребує народу віруючого. Як казав Лютер: "Розум - перший ворог Господа". Тому за період панування християнства народна мудрість деградувала до стану простацької і темної, а християнство розвинулося й мало (й має) цілі богословські кафедри. Лише з Ренесансом почалось відродження раніше набутої мудрості. Але про назалежність розвитку можна говорити лише з просвітництва, й то лише умовно.

А ми зовсім категорично і рішуче незбираємо ,непросимо і не жебраємо ніяких коштів.
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #6 : 09:57, 29 Серпня 2009 »

Левко Лук’яненко це той шо продався БЮТу?

А за лінк дякую.
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #7 : 10:04, 29 Серпня 2009 »

Стас, Левка Лук'яненко, будь ласка, не чіпай. Він був один із тих, хто добилися нашої незалежності, хто через свій патріотизм і боротьбу за Україну півжиття просидів в тюрмі... Якщо він вирішив бути у БЮТі, це його повне право. Тим більше, що він уже у свій вік в політиці нічого не вирішує.
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #8 : 10:15, 29 Серпня 2009 »

Иешуа, в нашій рідній українській мові слова на букву "И" не подчинаються.

Яка нам різниця, що написано в Юдейській Біблії. Шевченко Т.Г. - людина, яка мала талант до написання віршів, але при цьому вживала такі дози алкоголю, через які й помер в ранньому віці, мала купа жінок - і ти хочеш, щоб ми звертали увагу на її думку про релігію. Наведи цитати Франка, Українки, Павличка, отоді ми й поговоримо.

Може й козакам релігію нав'язали. Але мені більше подобається думка, що вони й самі вірили, тому що вони воювали. А в таких ситуаціях - будь-хто звертався і зараз звертається до Бога.
Иешуа
Постійний відвідувач


Репутація: 8
Offline

Повідомлень: 181


« Відповідь #9 : 10:17, 29 Серпня 2009 »

Завше радий бути в нагоді Вам пане Стас,Ви один на форумі,незаангажована,тверезо мисляча освічена людина!!!! drinks drinks drinks

А ми зовсім категорично і рішуче незбираємо ,непросимо і не жебраємо ніяких коштів.
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #10 : 10:19, 29 Серпня 2009 »

Ось тут Иешуа і признав, що йому до тверезомислячої людини ще далеко   rofl
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #11 : 10:23, 29 Серпня 2009 »

Цікаво мислиш, тобто якшо відсидів, то тепер можна сміло продаватися?

Я читав його книжку і біографію, на свій вік він якраз міг би й багато що вирішувати і підтримувати зовсім інших людей.
KosivArt
Адміністратор


Репутація: 101
Offline

Повідомлень: 6509


« Відповідь #12 : 10:26, 29 Серпня 2009 »

Наведи цитати Франка, Українки, Павличка, отоді ми й поговоримо.

«Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида».
Іван Франко

Також варто прочитати його Захара Беркута.

А про Лесю я писав ось тут:
https://forum.kosivart.com/index.php?topic=18.msg11205#msg11205
Juha
Ст. модератор


Репутація: 77
Offline

Повідомлень: 2517
Awards: KosivArt Душа форуму 2009

My little dream )))


« Відповідь #13 : 10:38, 29 Серпня 2009 »

Стас, а я була на вечорах цієї людини раз 20 напевно. Він постійно приїжав до нас в Академію. І те, який він розчулений і розчарований - тут не приховаєш. Боровся за одне, а вийшло геть інше. Він якби був у Регіонах чи КПУ, то це означало би продався. А в будь-якій іншій партії... Вони не проросійські... В БЮТі, він просто може хоть передихнути. Якби він пішов у Свободу, то там треба би було б пахати і пахати... І теж не зрозуміло, що би з того вийшло. А людина просто стомилася...

Я його дуже поважаю:!:
Иешуа
Постійний відвідувач


Репутація: 8
Offline

Повідомлень: 181


« Відповідь #14 : 10:41, 29 Серпня 2009 »

ШЕВЧЕНКО писав :
"Наробив ти, Христе, лиха!
А переіначив
Людей БОЖИХ?!
Котилися і наші козачі
дурні голови за "правду",
За віру Христову,
Упивались і чужої,
І своєї крові!..
А получчали?.. ба де то!
ЩЕ ГІРШИМИ СТАЛИ."

А ми зовсім категорично і рішуче незбираємо ,непросимо і не жебраємо ніяких коштів.
Сторінок: [1] 2 3 ... 8 |   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

© 2007—2024 KosivArt | Працює на SMF