Лекції з мультимедійним супроводом «Франко без постаменту, або Цілий чоловік»

22 травня

2016 – Рік Івана Франка. Цьогоріч виповнюється 160 років із дня народження та 100 років із дня смерті автора «Каменярів» та «Мойсея», «Зів’ялого листя» та «Лиса Микити»… – і безлічі інших літературних шедеврів, наукових та публіцистичних праць, який здобув у пам’яті нащадків високе ймення «Українського Мойсея».

Травень – місяць Франкового відходу у вічність. 28 травня 1916 року, 100 літ тому, о 4-й годині пополудні він завершив свою земну дорогу, щоб навіки залишитись у своїх творах. Це час, коли нам належить не тільки віддати данину шани пам’яті одного з найвидатніших українців, а передусім пізнати його глибше й повніше, осмислити значення його титанічного творчого доробку та актуальність ідей.

У цьому нам допоможуть львівські франкознавці Наталя і Богдан ТИХОЛОЗИ, які вже понад 20 років студіюють життєтворчість Івана Франка. Вони – кандидати філологічних наук, старші науковці, доценти Львівського національного університету імені Івана Франка, автори численних статей та кількох книг з українського літературознавства (передусім франкознавства), творці науково-просвітницького інтернет-проекту ФРАНКО:НАЖИВО / FRANKO:LIVE ©, мета якого – популяризація постаті, творчої спадщини та ідей Івана Франка як національного символу («бренду») України.

«Ми прагнемо розповісти про ЖИВОГО Франка ЖИВОЮ мовою для ЖИВИХ людей, а не про пам’ятник із високого постаменту (при всій повазі до пам’ятників), – розкриває свої наміри франкознавче подружжя Тихолозів. – Відкрити для себе – і для тих, хто цього хоче – Франка справжнього, цілісного і цікавого – «ЦІЛОГО ЧОЛОВІКА» з його «плюсами» і «мінусами», гріхами й чеснотами, радощами й стражданнями, проте без фальшивого пафосу і ювілейного єлею. Але й без упередженого, тенденційного очорнення чи міщанського заздрісного смакування його хиб і невдач».

Це, як ніколи, доречно в часі Франкового ювілею, його «великих роковин».

На запрошення кредитної спілки «Косівська» 22 травня в Косові, на Гуцульщині, у серці краю, який так любив Франко, куди майже щоліта навідувався, звідки черпав натхнення і де збирав фольклорні скарби, відбудеться зустріч із подружжям Тихолозів під загальною назвою «Живий Франко, або Цілий Чоловік». (Будинок культури, початок о 17:00).

В рамках заходу буде виголошено дві інтерактивні лекції з мультимедійним супроводом:

  • Богдан Тихолоз. УКРАЇНЕЦЬ, ЩО СТАВ ГЕНІЄМ (Іван Франко: історія успіху)
  • Наталя Тихолоз. ДЛЯ ДОМАШНЬОГО ВОГНИЩА (родинні традиції Франків)

У першій лекції Богдан Тихолоз запропонує власні відповіді на важливі питання: як ковальський син із передгір’я Карпат став відомим європейським інтелектуалом та духовним і політичним лідером своєї нації? Як йому вдалося зреалізуватися одночасно в багатьох галузях культури (як письменник, науковець, мислитель, політик та публіцист) та виконувати місію міжкультурного діалогу в центральній Європі зламу ХІХ–ХХ століть? Які ідеї й концепції з його багатогранної спадщини зберігають свою актуальність і дотепер?

Наталя Тихолоз розкриє таємниці сімейного життя Франків, оскільки переконана, що геній не існує у вакуумі, а живе в родині. Тимчасом родині тій дістається незаслужено мало уваги. Тож у Франків ювілейний рік, на її думку, варто згадати добрим словом і його найближчих, найрідніших, передусім – дружину й дітей. Відтак львівська дослідниця розповість про шлюб Івана Франка та Ольги Хоружинської, про чотирьох дітей-«Франчат» та їхню подальшу долю, взаємини в сім’ї та педагогічні концепції, родинні будні і свята, захоплення й секрети фамільної кулінарії (зокрема, буде оприлюднено низку ексклюзивних рецептів з кулінарних нотатників Ольги Франко, її доньки Анни та невістки Ольги).

Своєрідним доповненням до лекцій подружжя Тихолозів стане презентація «Вибраних творів» Тараса Франка у 2-х томах (Івано-Франківськ, 2015) – першого зібрання праць Франкового сина.

Запрошуємо всіх зацікавлених.

Рік

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007


Повідомити про нову подію
Косів, Гуцульщина та Карпати
<a href=/index.cfm/fuseaction/events.main/>Події</a> ‹ Лекції з мультимедійним супроводом «Франко без постаменту, або Цілий чоловік»
KosivArtПодії ‹ Лекції з мультимедійним супроводом «Франко без постаменту, або Цілий чоловік»
ENG УКР
 
 
© 2004—2019 KosivArt