Сільський зелений туризм

Карпатський регіон зі своїми неповторними краєвидами за всіх часів був і є найпривабливішим для відпочинку куточком України. Тут до послуг відпочиваючих на рідкість незабруднене довкілля, цілюще повітря, чисті ріки, багаті дарами ліси і гори. Це приваблива у своїй первинній красі сільська місцевість із збереженими національними традиціями, самобутніми обрядами, старовинними церквами.

Село недаремно називають душею України. Побувавши в селі, ви насолодитесь мальовничою природою і відчуєте її цілющу силу, познайомитесь з привітними та щирими людьми, пізнаєте народні традиції та звичаї. Ви також зможете спробувати себе в різних видах сільської праці та оцінити українську народну кухню. Село подарує вам приємне дозвілля та незабутні враження.

Сільський зелений туризм

Сільський зелений екотуризм — це відпочинок у будинку сільського господаря, а не в традиційних курортних закладах. Саме такому виду відпочинку свого часу надавали перевагу Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник.

Більшість приватних господарів запропонують вам зручні кімнати з усіма вигодами. Міських жителів вабить можливість відпочити на лоні природи, в іншому культурному середовищі, пізнати довкілля. Ви матимете можливість скуштувати смачні домашні страви, традиційні для того чи іншого села, приготовлені зі свіжих екологічно чистих продуктів. Вас зустрінуть, як найдорожчих гостей, створять теплу і затишну домашню атмосферу.

Відпочинок на селі можна урізноманітнити пішими, кінними та велосипедними прогулянками, збиранням грибів та ягід, участю у місцевих дійствах та святкуваннях. Ви зможете прогулятися вздовж берегів гірських річок з кришталевою водою, помилуватися довколишніми пейзажами, податися в чудовий карпатський ліс, що заколисує тишею та щедро наділяє дарами природи. Можна вирушити в подорож гірською місцевістю на зустріч з сонячними зеленими полонинами Карпат.

Відпочинок в Карпатах

Крім того відпочинок в селі значно дешевший, ніж у готелях чи пансіонатах.

Своєрідним центром сільського туризму на Івано-Франківщині є Косівщина. Це неповторно мальовничий куток українських Карпат, край високих гір, стрімких потоків, чистого гірського повітря, працьовитих і завзятих людей.

Місто Косів — культурно туристичний центр Гуцульщини, який знаходиться на території Національного природного парку «Гуцульщина». Тут серед багатства гірських ландшафтів, досі збереглись унікальні види флори і фауни, джерела мінеральних вод та гірські водоспади, а відсутність промислових підприємств у цьому регіоні тільки сприяє цьому.

Косів та його околиці славні не лише своєю унікальною природою чи неповторними звичаями та обрядами його мешканців. Косів — це світова Мекка народно-прикладного мистецтва. Тут представлені не якісь його окремі види, як в інших відомих світових центрах, а практично всі. З умілих і працьовитих рук місцевих майстрів виходять Великодні писанки, різьблені, інкрустовані й випалені дерев’яні вази, скриньки, рахви, пласти, орли, ложки, діжки, бербениці, розписаний керамічний посуд (до речі, косівська кераміка відома далеко за межами України), куманці, скульптурки, кахлі, вишиті і ткані сорочки, рушники, килими і верети, ліжники, вироби із бісеру, металу і шкіри…

Косівський базар

У Косові знаходиться унікальний і єдиний в Європі Інститут декоративно-прикладного мистецтва з понад сорокарічною історією, в якому викладають знамениті майстри — нащадки відомих у всьому світі родин Корпанюків, Шкрібляків та Дручкових.

Тож хто ще не відвідав гостинне гуцульське містечко, сердечно зарошуємо у Карпати. Переконані, хто побував там хоча б раз, буде вже постійним і бажаним гостем завжди!

Віталій (tHe_Eney) Хмиз

На замітку
Косів, Гуцульщина та Карпати
Туристичні стежини
KosivArtТуристичні стежиниЗелений туризм та відпочинок в Карпатах ‹ Сільський зелений туризм
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt