ХХIV Міжнародний гуцульський фестиваль

З 11 по 13 серпня Коломийщина приймала традиційний Міжнародний фестиваль автентичної гуцульської культури. Проводять захід задля розвитку та популяризації традиційних видів народного мистецтва, звичаїв, обрядів гуцулів. Цього року фестиваль відзначився встановленням рекорду з наймасовішого виконання «гуцулки» у виконанні 1200 танцюристів 16-ти колективів Івано-Франківщини. А також приїздом численних гостей з усіх куточків України і з-за кордону, зокрема з Румуни, Молдови, країн Балтії, Польщі та США.

Напередодні гучних святкувань, 11 серпня, у Коломийському національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття відбулася наукова конференція «Український феномен Гуцульщини: національний та європейський контекст». У конференції взяли активну участь науковці НПП «Гуцульщина» кандидати наук: Юрій Стефурак, Любомир Держипільський, Василь Лосюк і представники Косівського товариства «Гуцульщина» Зеновій Библюк, Володимир Тутуруш, Юрій Лепкалюк і Петро Лосюк. Голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк вручив членам ради Косівського товариства «Гуцульщина» Юрію Лепкалюку і Володимиру Тутурушу подяки за вагомий особистий внесок у розвиток Гуцульщини.

Урочисте дійство розпочалося у суботу, 12 серпня, на стадіоні «Колос» у с.Королівці фестивальною ходою. Делегацію від Косівщини представляли голова районної ради Павло Ванджурак, директор НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак, начальник відділу культури, національностей та релігій Косівської РДА Василь Струк.

Довкола сцени розгорнулося містечко майстрів народної творчості. У різних видах декоративно-ужиткового мистецтва Косівщину представляли 27 майстрів. Наші краяни стали першими у художній обробці дерева, художньому ткацтві та художній кераміці. До речі, наші керамісти, окрім першого, зайняли і друге, і третє місця.

Два дні поспіль змагалися між собою в майстерності танцювальні колективи, хори, співаки різних жанрів, інструменталісти, читці, оркестри народної музики, а також кіно- та фотомитці. Загалом у фестивалі взяли участь понад 1800 виконавців, естрадні співаки, гумористи. Хореографію і фольклорний жанр від Косівщини представляли: «Веселі рожнівчани» — народний аматорський фольклорний колектив з Рожнівського будинку культури ім. Красовського, ансамбль пісні і танцю «Золоті роси» із Шепота, які, до слова, отримали друге місце, а ще аматорський фольклорний колектив «Осіннє золото» із Косова. У пісенному жанрі солістка Кутського будинку культури Людмила Ковалюк посіла перше місце, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль з Яблунівського БК «Дзвони Карпат» — друге а народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Ніжність» (БК с. Старих Кутів) зайняв третє місце. У Коломийському обласному драмтеатрі учасники фестивалю змагалися у театральному мистецтві. Призове третє місце від Косівщини зайняла читець Іванна Мазєн. Кінофотомистецтво представила народна аматорська кіностудія «Черемош», керівником якої є Ю.Магдич (Рожнівський БК ім.Красовського).

Завершився фестиваль 13 серпня гала-концертом за участю переможців, гостей та зірок української естради, зокрема, мега-популярного «Дзідзя». Фестивальну естафету Коломийщина передала Яремчі.

Публікація Гуцульський край, №33, 18.08.2017 року

Емблема ХХIV Міжнародного гуцульського фестивалю в Коломиї

Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ ХХIV Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt