ХХ Міжнародний гуцульський фестиваль

21-23 вересня 2012 року у селищі Верховина відбувся ХХ Міжнародний Гуцульський Фестиваль. В рамках проведення фестивалю 21 вересня відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Основні особливості соціально-економічного та культурно-духовного розвитку Гуцульського регіону в специфічних етнографічних, гірських ландшафтно-кліматичних умовах в період сучасних глобалізаційнихпроцесів: стан, проблеми, перспективи». В конференції взяли участь 130 делегатів з районів гуцульського регіону, області, і з-за кордону — Естонії, Молдови.

22 вересня святкування розпочалося з фестивальної ходи по вулиці Івана Франка селища Верховина. Фестивальна колона на чолі з керівництвом області, району, учасників та гостей фестивалю зупинилася на майдані Шевченка для відкриття пам’ятного знаку «Етно-географічний центр Гуцульщини». Після відкриття пам’ятного знаку колона продовжила свою ходу на ФСК «Черемош», де відбулося урочисте відкриття ХХ Міжнародного Гуцульського Фестивалю та підняття фестивального прапору.

На відкритті з привітальними словами виступили голова обласної ради Олександр Сич, заступник голови обласної державної адміністрації Роман Іваницький, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Ватаманюк, народний депутат України Василь Чуднов, голова районної державної адміністрації Василь Гондурак та голова районної ради Ярослав Кікінчук. Також учасників та гостей фестивалю поблагословили декан УПЦ КП о. Дмитро, декан УГКЦ о. Роман та священик о. Юрій.

Після урочистого відкриття розпочалися конкурсні мистецькі програми художніх колективів — учасників фестивалю на шести концертних майданчиках району відповідно до жанрів та виставка-ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. У фестивалі взяли участь колективи Верховинського, Косівського, Вижницького, Рахівського, Коломийського, Надвірнянського, Путильського районів, міст Коломия, Яремче, Суми, смт. Ворохта, Київської та Львівської областей та ін. Також, фестиваль відвідали делегації з Молодови, Сербії, Польщі, Естонії, Румунії та ін.

Цього ж дня увечері відбулися народні гуляння за участю молодих виконавців району та ін.

23 вересня в рамках фестивалю проведено Міжнародний Конгрес Гуцулів.

Після конгресу відбувся гала-концерт та нагородження переможців фестивалю на головній сцені фестивалю ФСК «Черемош» та передача естафети Міжнародного Гуцульського фестивалю у Путильський район.

Під час урочистого закриття XX Міжнародного Гуцульського фестивалю відбулася концертна програма фольк-рок гуртів ТіКомуЗа (м. Рахів), «Ренесанс» (м. Київ), «Коралі» (м. Івано-Франківськ) та естрадних виконавців району.

Завершив фестиваль святковий феєрверк. Загалом у фестивалі взяли участь близько 1400 учасників та 4 тисяч гостей фестивалю. До фестивалю вийшло чимало цікавих видань, зокрема, альманах «Гуцульщина від першого до двадцятого фестивалю», спецвипуск газети «Верховинські вісті», туристична карта-схема Верховинського району, буклети: туристичні маршрути та перелік визначних культових споруд Верховинського району, збірка оповідань Марії Влад «Бурштинове диво» та інше.

Публікація Газета «Косівський передзвін»
29.09.2012 №9
На замітку Фотографії XX Міжнародного Гуцульського фестивалю

Емблема XX Міжнародного гуцульського фестивалю у Верховині

Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаМіжнародний гуцульський фестиваль ‹ ХХ Міжнародний гуцульський фестиваль
ENG УКР
 
 
© 2004—2023 KosivArt