Народні засоби лікування ангіни

Холодної осінньої пори частішають простудні захворювання. Ви можете відчути, як на вечір у вас підвищилася температура, заболіло горло. Та так, що ковтати боляче. Мабуть, це ангіна.

Основна ознака ангіни — нальоти білого кольору різної форми на піднебінних мигдалинах. При ній зазвичай не буває ні кашлю, ні нежиті. Звичайно, правильний діагноз може встановити тільки лікар. Але до його приходу ви можете надати собі «першу медичну».

Спочатку утримайтесь від гострої, солоної і твердої їжі. І негайно почніть полокати горло — кожні півгодини. Можна сольовим розчином: 1 ч. л. на склянку теплої води.

Придатний для полокання і «цибулевий» настій. Дрібно наріжте середнього розміру цибулину, залийте гарячою водою, дайте деякий час настоятись і полощіть горло цим настоєм.

Так само можна приготувати часникову воду — середня головка часнику на склянку води. Одночасно треба пити її по 1 ст. л. щогодини.

Натерти склянку сирого червоного буряка, влити туди 1 ст. л. оцту, дати трохи настоятись, полокати горло вичавленим соком. Корисно 1 ст. л. соку проковтнути. Для приготування настою для дітей оцет можна не додавати, а якщо сік видасться дуже різким, розведіть його водою.

Чудовий засіб для лікування ангіни — лимон. Наріжте його невеликими шматочками разом з цедрою (без кісточок), складіть пошарово, заливши кожний шар медом або посипаючи цукром.

Як потогінне можна використати відвар з шкірки граната: 2 ч. л. подрібненої шкірки залийте склянкою води і кип’ятіть 15 хв. в емальованій посудині під кришкою. Пийте його по 1 ч. л. за 20 хв. до їжі.

Швидкому одужанню допоможе прополіс (тим, у кого немає алергії на мед). Візьміть шматочок прополісу завбільшки з ніготь мізинця, скатайте у кульку і тримайте в роті, виймаючи тільки перед їжею і сном. Однією такою кулькою можна користуватися два дні.

Добрий ефект дає компрес зі свіжого капустяного листя. Його треба злегка відбити, покласти на горло і обмотати шаликом. Листя змінювати на свіже кожні дві години.

І ще один «народний» засіб від ангіни. Щоб зупинити перебіг хвороби, покладіть під язик пучку сухого гіркого полину і потримайте його 10 хв. Зазвичай досить двох-трьох процедур, і навіть тяжка ангіна відступає.

Лимон — чудовий засіб для лікування ангіни

ПублікаціяУкрінформ
«Гуцульський Край»
19.11.2005 №47
Косів, Гуцульщина та Карпати
Бібліотека
KosivArtБібліотекаГазета «Гуцульський Край» ‹ Народні засоби лікування ангіни
ENG УКР
 
 
© 2004—2024 KosivArt